Chirurg, Primár Proktológie Sebész, Proctologus főorvos

Tradície a moderná medicína, pevnosť a flexibilita, lojalita a otvorenosť. Keď sa ho opýtam, ako je možné, že od začiatku svojej kariéry pracuje v tej istej nemocnici, nechápavo sa na mňa pozrie a spýta sa: „Prečo, kde by som mal pracovať?“ A skutočne, už takmer dvadsať rokov je prestížnym chirurgom nemocnice s najdlhšou tradíciou v Maďarsku.

Už ako študent medicíny prichádzal sem, na svoje dnešné pracovisko, lebo ho zaujímala praktická stránka medicíny. Z toho dôvodu, keď bol medik, pracoval dlhé roky ako záchranár. Toto obdobie pre neho znamenalo veľa zážitkov a ešte viac skúseností. Roky strávené v pohotovostnej službe určili aj jeho odborné zameranie. Po skončení univerzity a po praxi v Španielsku, ihneď nastúpil do nemocnice János a odhodlane vykročil na dráhu chirurga.

Keď sa ho opýtam na odborný postup, pokorne mi odpovie, že i dnes sa toho učí naozaj veľa. I keď vieme o ňom, že je primárom a jedným z najstabilnejších odborníkov v našom tíme, predsa radšej hovorí o tom, ako veľa sa ešte stále má naučiť od starších kolegov.

Prečo sa stal lekárom? Jeho rodičia sa ho vždy snažili podporovať. Preto, keď si ešte takmer u dieťaťa všimli nerozhodnosť, navštívili s ním kariérneho poradcu. Odborníci, ktorí sa ním zaoberali, na základe výsledkov testov a rozhovorov usúdili, že by z neho bol výborný lekár.

Mali pravdu. Aj v tej najcitlivejšej oblasti lekárstva, v proktológii, vykonáva svoju činnosť s takou empatiou a odbornou znalosťou, že sa k nemu pacienti obracajú s dôverou nielen v nemocnici , ale aj v súkromných ambulanciách v Budapešti a v zahraničí.

Dve veci, ktoré vypĺňajú jeho život sú rodina a práca. Zaujímavosťou je, že aj za svoju rodinu vďačí svojej práci. Jeho manželka sa dostala do nemocnice na pohotovosť na víkend, a práve pod jeho ruku. Odvtedy majú tri nádherné deti, dvoch chlapcov a malé dievčatko. Ich domov znie hudbou, jeho manželka je profesionálnou hudobníčkou, a detským krikom…

Do každodenného života sa mu darí vtesnať aj trochu športu. Za mladi hrával súťažne tenis a samozrejme, sa snaží navštíviť čo najviac prednášok a konferencií.